Držák na hadici

Snad každý, kdo má zahradu, zná situaci, kdy se zahradní hadice válí v trávě, která ji pomalu obrůstá. Když ji pak používáte, tak je celá špinavá. Při sekání vám vadí a musíte ji neustále přemísťovat.

Prodávají se různé bubny, na které se hadice navíjejí nebo plastové držáky, na které se hadice pověsí. A právě takový držák jsem se rozhodl vyrobit ze dřeva. Stačí k tomu zbytek prkna a lať. Držák můžete využít i na uskladnění hadice na zimu v garáži, dílně či sklepě.

1.Příprava

Na prkno 18x100x260mm si obkreslíme půlkruh podle požadované velikosti držáku. Můžete použít vytisknutou šablonu nebo obkreslit třeba kýbl. Přímočarou pilou vyřízneme. Budeme potřebovat dva.

Obě dvě bočnice si spolu upneme do svěráku a zabrousíme je, aby byly stejné a hladké.

Hadice bude ležet na kouskách latí 18x35x105mm, které budou spojovat oba půlkruhy. Podle délky hadice zvolte šířku držáku. Pro 20m hadici jsem zvolil délku 105mm. Budeme potřebovat 4 kusy.

2.Rozmístění

Pro rozložení váhy hadice rozmístíme latě do půlkruhu na spodní hraně bočnic. Vnitřní si vypodložíme.

Pokud jsme s tvarem spokojeni, obkreslíme si pozice latí na jednu z bočnic. Vyznačíme středy a vyvrtáme díry pro vruty do obou bočnic.

Tím máme připraveny všechny součásti a můžeme je natřít zvolenou barvou.

3.Sestavení

Skrz bočnici přišroubujeme vruty 3x50mm jednotlivé laťky. Dáváme pozor, abychom vrut umístili do středu čela latě. Celou bočnici pomocí silných vrutů 6x70mm připevníme ke zdi nebo terase.

Nakonec připevníme druhou bočnici k čelům latí..

Zbývá už jen navinout hadici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑